O MNIE

Znamy się mało, więc może parę słów o sobie. Urodziłem się w Warszawie w 1973 roku w lutym. W połowie lutego a właściwie w pierwszej połowie lutego. Dokładnie 5 lutego a konkretnie w szpitalu na Mokotowie. Tyle może o sobie na początek. Więcej niżej.

A tak w ogóle uwielbiam film „Rejs” – to słowo wyjaśnienia dla tych, których pierwsze słowa mojego życiorysu mogą wprawić w osłupienie.

w-kojcu

Sport towarzyszy mi przez całe życie. Piłka nożna była moją pasją. Najpierw grałem w Legii Warszawa potem w Orle. Aż w końcu zacząłem trenować sporty walki.

z-pilkarekawice

Ale rower też nie jest mi obcy. W końcu brązową i srebrną Kolarską Odznakę Turystyczną PTTK nie dostaje się na piękne oczy! Przy okazji na zdjęciu poniżej można podziwiać mój ówczesny, nowoczesny design oraz elegancki fryz.

na-rowerze

„Od zawsze” – mieszkaniec Pragi Południe. Niemal od zawsze, bo jednak Wawer, w którym spędziłem dzieciństwo stanowił część Pragi Południe do 1994 roku. Na Gocławiu mieszkam od 2001 roku.

Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłem politologię – specjalizacja samorządowo-ustrojowa.

Posiadam przygotowanie do pracy w samorządzie. W latach 1998-2002 byłem radnym m.st. Warszawy, a w kolejnej kadencji 2002-2006 byłem kolejno zastępcą burmistrza Dzielnicy Praga-Południe i zastępcą burmistrza Dzielnicy Warszawa Wola. Byłem też w latach 2002-2006 radnym województwa mazowieckiego.

Konferencja w sprawie Saskiej Kępy - 2004Sadzenie żonkili - Praga Południe 2003

Sejmik Mazowiecki - 2006

Swoje kompetencje samorządowe poszerzyłem kończąc studia podyplomowe w zakresie samorządu terytorialnego na Uniwersytecie Warszawskim i w zakresie zarządzania w administracji publicznej w WSZiP im. L. Koźmińskiego. Ukończyłem także kurs i zdałem egzamin uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

Byłem inicjatorem wielu akcji społecznych. Za jedną z nich – program sprzątania po czworonogach – nominowano mnie do nagrody „skrzydła anioła” w plebiscycie Super Expressu w 2004 roku.

Hobby – fotografia (zapraszam na bloga, gdzie można obejrzeć moje zdjęcia i trochę poczytać). Specjalizuję się także w grafice komputerowej.

Pracowałem w Giełdzie Papierów Wartościowych oraz w Banku Gospodarstwa Krajowego. Wcześniej byłem urzędnikiem w Gminie Warszawa-Centrum. Wspominam ten epizod życia zawodowego, gdyż wiąże się on ze szczególnie miłymi wspomnieniami. Byłem Sekretarzem Komisji ds. Repatriacji i Osiedlania – pomagaliśmy naszym rodakom ze wschodu, w szczególności z Kazachstanu w powrocie do Polski. Dzięki programowi pomocy i wsparcia przygotowanemu w Gminie Centrum, wielu polskim rodzinom, które chciały wrócić do kraju, udało się pomóc. Dziś są mieszkańcami Warszawy.

Jestem członkiem partii .Nowoczesna, członkiem Zarządu Krajowego i Przewodniczącym Regionu Warszawskiego.