Wsparcie dla Hong Kongu

W niedzielę, 12 października 2014 roku o godz. 13.00 pod bramą ambasady Chińskiej Republiki Ludowej przy ulicy Bonifraterskiej 1 w Warszawie, rozpocznie się pikieta solidarności z protestującymi przeciw łamaniu zasad demokracji w Hong Kongu. Przy jej okazji działacze społeczni oraz znawcy problematyki dalekowschodniej zapraszają na otwartą konferencję prasową w tym samym miejscu o godzinie 13.30.

Warszawska Wspólnota Samorządowa, organizator pikiety, uważa za swój obowiązek okazać wsparcie ludziom, domagającym się respektowania zasad prawdziwego samorządu zwłaszcza w sytuacji, gdy do ich poszanowania zobowiązała się strona chińska, obejmując administrowanie terenem Hong Kongu. Nie wolno nam tolerować gwałcenia wolności i wiarołomstwa w polityce. Poszanowanie fundamentalnych zasad społecznego i międzynarodowego ładu jest warunkiem wolności i pokoju w dalekim kraju, która imponuje światu niewzruszoną postawą a także tu, nad Wisłą.

Warszawska Wspólnota Samorządowa zrzesza osoby i środowiska, dla których kwestie poważnego traktowania zasad demokratycznego ładu są sprawą naprawdę istotną. Wśród nich są również imigranci z Wietnamu, rozumiejący być może pełniej sytuację, w jakiej znaleźli się bojownicy o prawdziwą samorządność w Hong Kongu. Walkę, którą podjęli ci dzielni ludzie, prowadziła jeszcze ćwierć wieku temu Polska i inne kraje regionu. Tym bardziej konieczne jest, żeby głos solidarności popłynął do Hong Kongu właśnie z Warszawy!

W imieniu Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej

Ngo Van Tuong | Ton Van Anh | Phan Vien Nga

źródło: wws.org.pl